Öt kiegészítő, ami nélkül nincs praktikus tanulósarok Felújítás

Öt kiegészítő, ami nélkül nincs praktikus tanulósarok

2019. augusztus 27.

A tanévkezdés az egész család számára izgalmas időszak, ám leginkább azok életét alakítja át gyökeresen, akik az óvodából elballagva elsősként köszönthetik a szeptembert. Számukra az augusztus utolsó két hete a gyerekszoba átrendezéséről szól, hogy megfelelő tanulósarok kerüljön kialakításra.
Összegyűjtöttünk öt olyan bútordarabot, illetve kiegészítőt, ami nélkül nem képzelhető el ideális tanulóhelyiség.

1. Praktikus íróasztal

Íróasztalt az esetek többségében nem egy-két évre vásárolunk, ezért fontos, hogy kiváló minőségű, nagy strapabíróképességgel rendelkező anyagból készüljön és lehetőség szerint a gyerek igényei szerint átalakítható, növelhető, bővíthető legyen. Az asztal lapja vízszintes, ne pedig dönthető kialakítású legyen, és kellőképpen széles ahhoz, hogy elférjenek rajta a könyvek, füzetek és színes ceruzák is. Törekedjünk arra, hogy olyan darabot válasszunk, amihez tartoznak kis fakkok, polcok, fiókok is, így a gyerekek felszerelését átlátható módon tudjuk majd rendszerezni.

2. Ergonomikus kialakítású szék

Az ergonomikus kialakítású székek a gyerekek egészségét hivatottak védeni azáltal, hogy egyenes testtartást biztosítanak a kicsik számára. Így hosszabb ideig tartó tanulás esetén sem kell attól tartanunk, hogy a kisiskolásnak megfájdul a dereka, esetleg más gerincprobléma lép majd fel nála. Olyan széket válasszunk, amelynek háttámláját és ülésmagasságát is a gyerek adottságaihoz és kényelméhez tudjuk igazítani, így ezt is hosszú ideig tudja majd használni. Ha a kicsinek nem ér le a lába a székről az íróasztal magassága miatt, akkor szereljünk az asztal belső részére egy lábtámaszt, így a gyermek lába nem fog elzsibbadni.

3. Szembarát világítás

Fontos, hogy a tanulósarkot ne csak mesterséges világítással lássuk el, hanem olyan helyen alakítsuk ki a gyerekszobában, ahol hosszú ideig természetes fény mellett tud tanulni. Ami pedig a világítástechnikát illeti, az íróasztalhoz tartozó kislápmák közül válasszunk olyat, ami állítható magasságú, az izzó pedig minden esetben LED-es legyen. Ezek közül is részesítsük előnyben az úgynevezett szembarát színeket, amelyek közül a legjobb a natúr fényt árasztó LED-es izzó, amely a természetes fényt idézi meg.

4. Tárolók és rendszerezők

Ahogyan azt már az előbb is említettük, érdemes olyan íróasztalt választani, amely polcokkal és fiókokkal is rendelkezik. Ezen túl azonban több tárolóra és rendszerezőre is szükség lehet. Nagyobb műanyag dobozokban az otthoni használatra szánt írószereket, zsírkrétákat tárolhatjuk, a papír irattartókba pedig a firkapapírokon túl az elvégzett feladatlapok, iskolából hazahozott rajzok, játékos fejtörők kerülhetnek. Az íróasztal fölé telepítsünk egy parafa táblát, amire az órarendeket feltűzhetjük.

5. Babzsák vagy párnák

A gyerekek számára az olvasás nemcsak tanulási folyamat, hanem élmény is, amely az íróasztalnál ülve unalmassá válhat. A gyerekszoba egyik sarkában éppen ezért alakítsunk ki egy olvasósarkot megfelelő világítással és babzsákfotellel vagy nagyméretű párnákkal, ahol a gyerekek bekuckózva ismerkedhetnek meg a betűk világával.

Fotók: Pinterest